XXVIII Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego (W-Wa)

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

XXVIII Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego (W-Wa)

Postprzez Krzysiek Oniśk » piątek, 30 sierpnia 2013, 23:59

Muzeum Techniki NOT
oraz
Klub Miłośników
Modelarstwa
Redukcyjnego
„Pancelot”

Wzorem lat ubiegłych Muzeum Techniki oraz Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot” organizują na przełomie 2013 i 2014 r. XXVI Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego, na którym prezentowane będą modele samolotów, pojazdów, statków i okrętów, innych rodzajów sprzętu wojskowego i cywilnego, pojazdów kosmicznych oraz figurek historycznych.

W bieżącym roku jako główny temat Wystawy przyjęliśmy Bitwę o Atlantyk – najdłuższą kampanię II wojny światowej toczoną na Oceanie Atlantyckim i tworzących go morzach; trwającą od września 1939 roku do kapitulacji Niemiec w maju 1945. Najważniejszymi uczestnikami tych działań morskich i lotniczych były: brytyjskie Royal Navy i RAF, niemieckie Luftwaffe i Kriegsmarine, także flota amerykańska od 1941 roku, a także sowiecka Flota Północna, floty państw: Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Belgii, Holandii, Norwegii, Polski, czy Wolnej Francji, w końcowym okresie niektórych państw Ameryki Południowej, na czele z Brazylią, a po stronie Niemiec włoska Regia Marina.

Mamy w planie przygotować także tematy poboczne - w roku 2013 mija 110 rocznica od pierwszego lotu braci Wright, interesują nas modele pierwszych samolotów, lotni, wielkie osiągnięcia w historii lotnictwa tj. pierwszy przelot nad Atlantykiem oraz Kanałem La Manche i lot dookoła świata, a także koncepcje Leonadra Da Vinci do tematu Pionierzy Awiacji.
W 1943 roku miały miejsce wydarzenia od których mija właśnie 70 lat: utworzenie Ludowego Wojska Polskiego (LWP) – siły lądowe, lotnictwo oraz Marynarka Wojenna;
bitwa na Łuku Kurskim – największa bitwa pancerna w historii; operacja Husky - inwazja na Sycylię i Kampania włoska.

Oczywiście przyjmujemy również i będziemy prezentować na Wystawie inne zgłoszone modele nie związane z tą tematyką. Modele te podzielone na chronologiczno - terytorialne grupy tematyczna, chcemy uzupełnić bogatą informacją tekstową i ilustracyjną. Zwracamy się więc z propozycją wzięcia udziału w pracach przy organizacji Wystawy oraz prośbą o przedstawienie propozycji w tym zakresie. Pierwsze spotkanie dotyczące organizacji Wystawy odbędzie się w Muzeum Techniki w ostatnią sobotę września (28.09.2013 r.) br. o godzinie 17:00. Prosimy o listowne lub elektroniczne złożenie deklaracji udziału w pracach oraz przedstawienie swoich propozycji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pracach zespołu organizacyjnego Wystawy. Jeżeli jest to niemożliwe prosimy bardzo o wzięcie udziału tegorocznym Przeglądzie i przesłanie wykazu prezentowanych modeli w najbliższym terminie.
Otwarcie Wystawy nastąpi 7 grudnia 2013 r. tradycyjnie o godzinie 12:00. Przyjmowanie modeli na wystawę odbywać się będzie w Muzeum Techniki od soboty 30 listopada do czwartku 5 grudnia 2013 r. w godzinach od 10:00 do 16:00.

Korespondencję w sprawie propozycji współpracy oraz zgłoszenia modeli prosimy kierować na adres pocztowy:

Muzeum Techniki Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot”
Pałac Kultury i Nauki 00 901 Warszawa
lub elektroniczny: muzeum.techniki@vp.pl z adnotacją: dotyczy XXVIII OPMR
lub adresy E mailowe reprezentantów Klubu:
krzysztof.onisk92@gmail.com

z kopią na adresy:
socjo1@o2.pl ; krzysztof.wagner@neostrada.pl; krzyshobby@o2.pl;

Możliwy jest również kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem ds. organizacji wystawy Krzysztofem Oniśk (tel. mobilny 783 787 500), koordynatorem wystawy ds. ekspozycji „Bitwa o Atlantyk” Michałem Janikiem (tel. mobilny 501 033 991) lub Krzysztofem Cieślakiem (tel. mobilny 506 999 995) i Krzysztofem Wagnerem (tel. mobilny 601 354 167)
Warszawa, dnia 19 lipca 2013 r.

Dyrektor Muzeum Techniki
Jerzy Jasiuk

Prezes KMMR Pancelot
Krzysztof Cieślak
Krzysiek Oniśk

Reklama

Re: XXVIII Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego (W-Wa)

Postprzez Krzysiek Oniśk » niedziela, 24 listopada 2013, 00:47

:!: :!: :!: PILNE :!: :!: :!:

Witam wszystkich,
z ramienia klubu „Pancelot”, jako organizatorów wystawy z przykrością informuję Was, iż otwarcie wystawy dnia 7 grudnia br., a co za tym idzie planowane przyjmowanie modeli w dniach 30-5 grudnia br. nie odbędzie się. Zaledwie kilka dni temu zostaliśmy poinformowani przez Muzeum Techniki – z którym od lat współpracujemy - że wystawa nie odbędzie się w ustalonym wcześniej termie.
Data była umówiona z Muzeum już od lipca, jednak z początkiem października fotel dyrektora objął Pan Edward Malak, zastępując tym samym Pana Jerzego Jasiuka, który po ponad 40 latach sprawowania funkcji udał się na emeryturę.
Nie wiadomo czy wystawa odbędzie się z początkiem roku 2014 czy nie odbędzie się w ogóle. Od czasu zmiany dyrektorstwa nasze kontakty z Muzeum są bardzo trudne, choćby przykładem - próba spotkania się z Panem Malakiem nie udaje się od października, mimo iż pisaliśmy, prosiliśmy, dzwoniliśmy.
Nie ukrywam, że jest mi bardzo niezręcznie o tym informować Was, zwłaszcza, że do planowanej wystawy zostały zaledwie 2 tygodnie. Jednak proszę o wyrozumiałość dla nas jako Klubu i organizatorów. Wystawy odbywały się cyklicznie pod koniec każdego roku, a wcześniej ustalone daty nie zmieniały się. Jest to pierwsza taka sytuacja i jest od nas całkowicie niezależna, pomimo że to my organizujemy to do Muzeum należy ostatnie słowo.

Tak jak napisałem wyżej, sprawa wystawy nie jest jasna i będę Was informował gdy coś będzie wiadome, ostateczną odpowiedź powinniśmy mieć do połowy grudnia.

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, prosimy o zrozumienie i wsparcie.

W imieniu Klubu Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot”
Z wyrazami szacunku dla całej społeczności modelarskiej
Krzysztof Oniśk
Krzysiek Oniśk

Postprzez Krzysiek Oniśk » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 21:49

Drodzy modelarze!

Z radością pragnę poinformować Was, iż nasza wystawa odbędzie się.
Termin otwarcia to sobota 18 stycznia 2014r. tradycyjnie o godzinie 12:00. Przyjmowanie modeli na wystawę odbywać się będzie w Muzeum Techniki od soboty 11 stycznia do czwartku 16 stycznia w godzinach 10:00 - 16:00.
Tematy i zasady pozostały niezmienne w stosunku do tych wymienionych w pierwszym poście, więc nie będę się powtarzał w tym zakresie.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i zgłaszania swoich modeli.

Jeszcze w ramach przypomnienia:
Prosimy o listowne lub elektroniczne złożenie deklaracji udziału w pracach oraz przedstawienie swoich propozycji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pracach zespołu organizacyjnego Wystawy. Jeżeli jest to niemożliwe prosimy bardzo o wzięcie udziału tegorocznym Przeglądzie i przesłanie wykazu prezentowanych modeli w najbliższym terminie.

Korespondencję w sprawie propozycji współpracy oraz zgłoszenia modeli prosimy kierować na adres pocztowy:

Muzeum Techniki Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot”
Pałac Kultury i Nauki 00 901 Warszawa
lub elektroniczny: muzeum.techniki@vp.pl z adnotacją: dotyczy XXVIII OPMR
lub adresy E mailowe reprezentantów Klubu:
krzysztof.onisk92@gmail.com
z kopią na adresy:
socjo1@o2.pl ; krzysztof.wagner@neostrada.pl; krzyshobby@o2.pl;

Możliwy jest również kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem ds. organizacji wystawy Krzysztofem Oniśk (tel. mobilny 783 787 500), koordynatorem wystawy ds. ekspozycji „Bitwa o Atlantyk” Michałem Janikiem (tel. mobilny 501 033 991) lub Krzysztofem Cieślakiem (tel. mobilny 506 999 995) i Krzysztofem Wagnerem (tel. mobilny 601 354 167).

Liczymy na Wasze wsparcie we wspólnym przedsięwzięciu :)
Z ramienia Klubu Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot”
Krzysztof Oniśk
Krzysiek Oniśk

Postprzez Strużyn » środa, 18 grudnia 2013, 12:41

Fajnie, że jednak się udało. Do kiedy wystawa będzie trwała? Tzn kiedy konkretnie będzie odbiór modeli ?
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Strużyn

Postprzez Krzysiek Oniśk » czwartek, 19 grudnia 2013, 12:38

Wystawa potrwa około 1,5 miesiąca. Konkretnej daty jeszcze nie znam, jednak podam jak tylko będzie to wiadome.
Krzysiek Oniśk

Postprzez Strużyn » czwartek, 19 grudnia 2013, 13:40

Dzięki za info. Dla mnie to o tyle istotne, że wybieram się na Bytom a ten jest konkretnie 15-16 marca 2014 r. Zależy mi, żeby w tygodniu przed Bytomem móc odebrać model/modele, które chciałbym ze sobą zabrać :D . Myślę, że nie tylko ja mogę mieć takie dylematy ;o)
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Strużyn

Postprzez Krzysiek Oniśk » piątek, 20 grudnia 2013, 20:50

Rozumiem, mamy spotkanie klubu 28 grudnia, więc najpóźniej wtedy się dowiem. Ale powinniśmy się wyrobić przed Bytomiem :)
Krzysiek Oniśk

Postprzez Stroju » środa, 8 stycznia 2014, 00:20

Witam wszystkich.

Mam ważne ogłoszenie.
W związku ze zmianami organizacyjnymi kolejna planowana na grudzień 2013 r, wystawa modelarska w Muzeum nie może się odbyć w poprzednio planowanej formie. Sympatryków Klubu Pancelot, którzy uprzednio zgłosili swój udział w wystawie Klub i Muzeum zapraszają na wystawę "Pancelot i przyjaciele" która odbędzie się w Muzeum w dniach od 25 stycznia do 23 lutego 2014 r. Modele przyjmujemy od 18 do 23 stycznia w godzinach od 10 do 16.

Miejsce na wystawę jest niestety ograniczone – przysługuje nam mniejsza niż zwykle sala, chętnych, którzy chcą wziąć udział prosimy o kontakt z Krzysztofem Wagnerem drogą telefoniczną na numer 601 354 167.

Wcześniej podawane tematy wiodące wystawy (Bitwa o Atlantyk, LWP i inne) przestają niestety funkcjonować, będzie to po prostu wystawa modeli wielotematycznych.

Pozdrawiam serdecznie
w imieniu klubu Pancelot
Wojciech Stroje
Stroju

Postprzez LordDisneyland » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 02:27

Czy wiadomo już może o której planowane jest rozpoczęcie wystawy?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
LordDisneyland

Postprzez Krzysiek Oniśk » wtorek, 14 stycznia 2014, 23:56

Tak, o 12 :)
Krzysiek Oniśk

Postprzez grimpow » sobota, 25 stycznia 2014, 21:48

Był ktoś na otwarciu? Jakieś foteczki ktos ma? :)
grimpow

Postprzez Adam » sobota, 25 stycznia 2014, 22:49

Byłem, postaram się coś wrzucić.

Adam
Obrazek
Adam

Postprzez Adam » niedziela, 26 stycznia 2014, 01:31

Spacer z Brysiem zakończony. :D Teraz pora na prezentację.
Wystawa miała charakter bardzo kameralny, biorąc pod uwagę wielkość powierzchni wystawowej.
Dobrze, że udało się zachować ciągłość, może następna będzie miała powierzchnię godną ogólnopolskiego przeglądu modelarstwa.
Taka mała panorama pokazująca wielkość wystawy.

Obrazek

Obrazek

Na początek mała prywata, mój Fokker Dr. I stojący w kąciku.

Obrazek

Teraz zdjęcia gablot, przepraszam za jakość, ale nie było warunków do lepszych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak na koniec jeszcze jedna sentymentalna prywata. W sali obok, gdzie stał sprzęt komputerowy spotkałem sprzęt, który serwisowałem na początku mojej kariery zawodowej 44 lata temu. Jest to dziurkarka kart perforowanych produkcji NRD a za moimi plecami stoi dziurkarka radziecka. Oj łza mi się w oku zakręciła.

Obrazek

Adam.
Obrazek
Adam

Postprzez grimpow » sobota, 1 lutego 2014, 21:12

Dziękuję Adam za foteczki. Rzeczywiście dość kameralnie było, może przejdę się w tym tygodniu żeby obejrzeć ją.
Teraz troszkę żałuję że nie dałem swoich 2 dioram, coś by się działo ;) Akurat "zamach na Kutscherę' by pasował bo dziś rocznica zamachu jest.
grimpow

Postprzez bartek33365 » piątek, 28 lutego 2014, 15:16

Do kiedy jest wystawa i jak wygląda sytuacja z wejściem dla zwiedzających?
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
bartek33365

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea