[G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

[G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez Thalgonis » niedziela, 17 maja 2026, 12:33

Za WiKi: ostatni dwupłatowy myśliwiec US Navy. Słynący z niezwykłej zwrotności i pękatego kadłuba (nazywany "latającą beczką"), operował na pokładach lotniskowców. Maszyny te były malowane w rzucające się w oczy schematy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stare Kino: https://youtu.be/t2ue3naQY14
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

1940
 
Posty: 2069
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez Ringo » niedziela, 17 maja 2026, 13:06

Atrakcyjne malowanie, bardzo dobrze się prezentuje. Detale dodają realizmu
************************************************************************************************************************
Obrazek Obrazek
************************************************************************************************************************
Avatar użytkownika
Ringo

1940
 
Posty: 511
Dołączył(a): czwartek, 18 maja 2023, 18:16
Lokalizacja: Kociewie

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez _OldMan_ » niedziela, 17 maja 2026, 13:12

Gdyby nie wszechobecny kurz na podłożu ... :mrgreen:
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 323
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 19:52

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez Pashal » niedziela, 17 maja 2026, 15:58

Porównując ostatnie zdjęcie warsztatowe tego modelu i zdjęcia z galerii to wygląda to tak, że końce rozpórek nie wchodzą w otwory w dolnym płacie i tylko są pociapane klejem ?
Światła pozycyjne też warto pokolorować, bo teraz są żółte.
Nagrody czekają, więc jeszcze jest czas, aby co nieco podrasować.
Pashal
 
Posty: 3160
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez marco2607 » wtorek, 19 maja 2026, 09:52

Z podrasowaniem będzie ciężko , bo to jest model z cyklu gdzie się nie ruszysz tam się kruszysz . W tym przypadku zabrakło cierpliwości , pośpiech nie wskazany. Ale jest tak jak przepowiedziałem jest 1 z zaczętych w konkursie na mecie , w z tyłu na połce będzie fajnie wyglądał. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3460
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez Pashal » wtorek, 19 maja 2026, 10:49

Zerknij jeszcze raz na ostatnie zdjęcie warsztatowe, sorry, że nie bezpośrednio, ale, gdy je zobaczyłem to pomyślałem, że to jakiś żart, podpucha - model pomalowany i okalkowany, a rozpórki wiszą nad dolnym płatem, a tu się okazuje, że to nie był żart, podpucha tylko najprawdziwsza prawda :P :
https://postimg.cc/RWWnYbtr

Kruchy, kruchy, no ale jak rozpórki były za krótkie to można przecież było odciąć bolce na końcach, poszukać w przydasiach kawałek płytki polistyrenu, czy jakiejś nadającej się do przeróbki niepotrzebnej części z modelu tego, czy innego, oszlifować do kształtu rozpórek i pociąć na 4 części, aby dosztukować i dokleić je do rozpórek na styk z powierzchnią dolnego płata, a nie ciapać klejem, bo nie wygląda to dobrze i estetycznie.
Celownik też powinien być czarny, a nie srebrny.
To tyle.
Pashal
 
Posty: 3160
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [G] Grumman F3F-2 VF-6 (Academy, 1/48)

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 19 maja 2026, 11:57

I śnurki obwisły
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 10604
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Made in USA - galerie ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość