Flettner 282 RS Models 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Flettner 282 RS Models 1/72

Postprzez siara1939 » sobota, 22 lutego 2014, 20:19

Model skonczony, choc moze sie wydawac, ze nie, bo niepomalowany.
Podczas prowadzenia warsztatu padla propozycja, abym nie malowal modelu, wiec po dluzszych przemysleniach przystalem na nia.
Szkoda byloby przykryc farba te wszystkie mosiezne i miedziane detale, bo samo malowanie tego cudaka jest dosc nudne. Nie, ze nie potrafilbym go pomalowac, ale malowanie dwukolorowe z znikoma iloscia kalkomanii, oraz niemoznoscia zastosowania jakichkolwiek sladow eksploatacji sklonily mnie do pozostawienia modelu w stanie surowym.
Idac ta droga aby zaprezentowac model w jakis sensowny sposob zrobilem podstawke jako wycinek mojego stolu modelarskiego z wszystkimi mozliwymi szpargalami, jakie mozna na nim znalezc.

Link do warsztatu: viewtopic.php?f=701&t=62591

Milego ogladania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u

Reklama

Re: Flettner 282 RS Models 1/72

Postprzez Czesio » sobota, 22 lutego 2014, 20:25

Piękne, a pomysł na podstawek zacny ! ;o)
Pozdrawiam Daniel
Czesio

Postprzez spiton » sobota, 22 lutego 2014, 20:44

Model zarąbisty. I pomysł niemalowania też bardzo ciekawy. No i trudno uwierzyć, że to 72. Ale podstawek mi się nie podoba. To znaczy rozumiem koncepcje, ale "czysty" podstawek jeszcze bardziej podkreśliłby piękno helikoptera.
spiton

Postprzez LordDisneyland » sobota, 22 lutego 2014, 20:51

Świeeeeetna robota, doskonały pomysł na prezentację. Jak dla mnie- w konkursie miejsce na pudle pewne ;o)

Tak przy okazji- powinieneś zrobić coś steampunkowego, rzekłbym, że masz nawet taki obowiązek wobec ludzkości! :)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
LordDisneyland

Postprzez Patterson » sobota, 22 lutego 2014, 21:21

Świetnie skomponowane!
Patterson

rpm2

Postprzez skusz » sobota, 22 lutego 2014, 23:10

Niesamowita praca. Warsztat pierwsza klasa. Galeria...
Hmm, mam mieszane odczucia. Z jednej strony jestem zadowolony z obecnego stanu modelu, mam ten zestaw i w pięknym stylu prezentujesz jak to trzeba zrobić (niedościgniony wzór), z drugiej strony mam niedosyt nieskończonego modelu. Malowanie pomimo, że praktycznie jednokolorowe, ale takie są bardzo wymagające i przez to ciekawe. Byłaby to taka kropeczka nad "i". Podstawka, a może dla kontrastu pasowała by elegancko wykonana platforma startowa.
Nie mniej jestem pod bardzo wielkim wrażeniem.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
skusz

100-lecie Niepodległości

Postprzez ergie » sobota, 22 lutego 2014, 23:59

Genialna robota... widać doskonałość warsztatu... kto potrafiłby tak czysto zrobić model z tyloma przeróbkami... :shock:
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie

Postprzez fragles » niedziela, 23 lutego 2014, 00:17

siara1939 napisał(a):Podczas prowadzenia warsztatu padla propozycja, abym nie malowal modelu, wiec po dluzszych przemysleniach przystalem na nia.

Siara, jeśli już jesteś taki podatny na sugestie, to może rozważyłbyś zamianę tej białej kartki z rysunkiem technicznym, na której skomponowałeś tę instalację przestrzenną, na negatyw? Tzn. białe linie rysunku na czarnym, albo ciemnoniebieskim, albo ciemnozielonym tle. Wiesz dlaczego.
Nie, żebym się chciał dopierniczać do podstawki (znowu :mrgreen: ), ale... tak byłoby lepiej - nie uważasz?
Franciszek Gleszyński - fra-gles
fragles

Postprzez Adam » niedziela, 23 lutego 2014, 00:26

Koncepcja prezentacji modelu bardzo ciekawa.
Czasami faktycznie szkoda zamalowywać drobne elementy, wyglądają zbyt ciekawie.

Adam.
Obrazek
Adam

Postprzez Panzer » niedziela, 23 lutego 2014, 00:52

ergie napisał(a): kto potrafiłby tak czysto zrobić model z tyloma przeróbkami... :shock:

Ja.

Koncepcja bardzo ciekawa, muszę powiedzieć. Też mam u siebie w witrynie kilka modeli, przy których ręka mi zadrżała, gdy miałem wziąć aerograf do ręki. Ale tak szczerze mówiąc, to przy Twoim warsztacie malarskim wszystkie te detale mogłeś pięknie wyeksponować. Tak więc pochwalam koncepcję, ale jednakowoż, bynajmniej ajabym pomalował :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Panzer

Postprzez rollingstones » niedziela, 23 lutego 2014, 02:00

ciekawsze rzeczy były zamalowywane. Ale to Twoja wizja i twój model = twoja decyzja. Dobra robota.
płotka
rollingstones

Postprzez Sherman » niedziela, 23 lutego 2014, 02:03

fragles napisał(a):
siara1939 napisał(a):Podczas prowadzenia warsztatu padla propozycja, abym nie malowal modelu, wiec po dluzszych przemysleniach przystalem na nia.

Siara, jeśli już jesteś taki podatny na sugestie, to może rozważyłbyś zamianę tej białej kartki z rysunkiem technicznym, na której skomponowałeś tę instalację przestrzenną, na negatyw? Tzn. białe linie rysunku na czarnym, albo ciemnoniebieskim, albo ciemnozielonym tle. Wiesz dlaczego.
Nie, żebym się chciał dopierniczać do podstawki (znowu :mrgreen: ), ale... tak byłoby lepiej - nie uważasz?

Zgodzę się z powyższym, ciemna podstawka by była lepsza. Za 5zł kupisz w empiku matę, wytniesz kawałek i będzie glanc :lol:
W malinowym chruśniaku.
Sherman

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 23 lutego 2014, 08:40

Moim zdaniem, aby model uznać za skończony musi być pomalowany. Bo taka idea konkursu. Sklejanie to jedno a malowanie to druga część prac na modelem. Więc zdecydowanie popieram wszystkich mających podobne zdanie - pomaluj proszę.
pozdrawiam
Obrazek
Daniel-Martola

Postprzez siara1939 » niedziela, 23 lutego 2014, 09:08

Dziekuje za opinie. :D
Spodziewalem sie, ze model bedzie mial zwolennikow, jak i przeciwnikow.
Jeszcze nie powstal model, ktory by sie wszystkim podobal, ale takie jest nasze hobby. Ciagle dazenie do doskonalosci.
Dlatego wciaz sklejamy i polepszamy nasze zdolnosci.
Swoja droga, to w regulaminie nie ma napisane, ze model musi byc pomalowany :P
Jak napisalem na poczatku mojego warsztatu, nie licze na nagrody, glownym zamiarem bylo sklejenie modelu, ktory na pierwszy rzut oka wydawal sie nie do sklejenia i to mi sie udalo, wiec ja jestem zadowolony i z mojego punktu widzenia uwazam za udany. ;o)
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u

Postprzez walterek » niedziela, 23 lutego 2014, 14:44

inne i ciekawe spojrzenie na nasze hobby. Ja tam jestem na tak :)
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
walterek

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli