Regulamin forum PWM

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Regulamin forum PWM

Postprzez draz » czwartek, 20 września 2007, 20:42

Regulamin Forum PWM:

I. Definicje:

1. Administrator Forum - zespół ludzi o specjalnych uprawnieniach, czuwający nad technicznie prawidłowym działaniem Forum PWM i sprawujący nadrzędną władzę nad Moderatorami i wszystkimi użytkownikami. Jest organem odpowiedzialnym za Forum PWM.
2. Moderator - osoba wyznaczona przez Administratora do egzekwowania postanowień niniejszego regulaminu.
3. Gość - osoba niezarejestrowana, korzystająca z Forum PWM.
4. Użytkownik - osoba zarejestrowana, korzystająca z Forum PWM.
5. Użytkownik komercyjny - zarejestrowana na PWM firma lub osoba fizyczna korzystająca w celach komercyjnych wyłącznie z wydzielonej części Forum PWM.

II. Postanowienia ogólne:

1. Korzystając z Forum PWM każdy użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
2. Użytkownik zobowiązuje się do natychmiastowego podporządkowania się decyzji Moderatora lub Administratora.
3. Decyzje Administratora są ostateczne.
4. Decyzje Moderatorów mogą być zaskarżane do Administratora Forum PWM.
5. Administrator Forum PWM zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Aktualna wersja regulaminu zawsze znajduje się w dziale Ogólne, Sprawy PWM'u.
6. Redakcja PWM zastrzega sobie prawo do wykorzystywania na łamach PWM fragmentów dyskusji publikowanych na Forum PWM.
7. Administrator Forum PWM zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, którzy byli nieaktywni na forum przez ostatnie 12 miesięcy.
a) przez nieaktywność rozumie się brak logowań na forum w okresie wymienionym w punkcie II.7
b) użytkownicy którzy napisali na forum jakiekolwiek posty nie zostaną usunięci pomimo braku logowań
8. Konto użytkownika nie jest usuwane na życzenie użytkownika.
9. Administracja zastrzega sobie prawo do weryfikacji konta użytkownika.
10. Za wypowiedzi wyrażane na forum pwm.org.pl odpowiedzialność ponoszą wyłącznie ich autorzy.

III. Przepisy szczegółowe:

1. Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania prawa obowiązujacego na terenie RP a w szczególności do przestrzegania prawa autorskiego i nie rozpowszechniania wszelkiej informacji związanej z pornografią, przemocą lub rasizmem.
2. W każdym forum powinny być umieszczane informacje zgodne z jego tematyką, opisaną w definicji forum.
3. Zarejestrowany użytkownik jest zobowiązany do podania podczas rejestracji prawidłowego adresu e-mail.
4. Użytkownik zobowiązany jest do regularnego czytania informacji w "Sprawy PWM'u" i bezwzględnego stosowania się do nich.
5. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety, a w szczególności do ograniczenia odpowiedzi nie wnoszących do dyskusji treści merytorycznych, chyba że tematyka dyskusji stanowi inaczej.
6. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania powszechnych zasad kultury wypowiedzi i słowa. Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych Użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowy urażający drugą ze stron.
7. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania czystości i poprawności języka polskiego, niestosowania kalek językowych, makaronizmów oraz slangu utrudniającego zrozumienie wypowiedzi. Użytkownik także zobowiązany jest do przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji, a także wszystkich innych norm językowych i zasad poprawnej pisowni. Zasady logicznego formułowania wypowiedzi również obowiązują.
8. Użytkownik przytaczający w swojej wypowiedzi tekst w języku obcym zobowiązany jest jednocześnie do umieszczenia tłumaczenia tego tekstu lub jego streszczenia w języku polskim.
9. Użytkownik zobowiązuje się nie wklejać w dyskusje merytoryczne adresów stron portali aukcyjnych tudzież podobnych, których zawartość wygasa po krótkim okresie czasu, co może stanowić o utracie sensu dyskusji. Niemniej w dyskusjach prowadzonych w dziale HP wklejanie wymienionych adresów jest dopuszczalne.
10. Zaleca się umieszczanie zdjęć na forum w postaci plików graficznych o max szerokości 800. px lub miniaturek prowadzących do plików graficznych.
Pliki o większej szerokości, będą automatycznie zmniejszane do szerokości 800 px.
Zabrania się umieszczania hiperlinków prowadzących do stron html z obrazkiem oraz adresów obrazków bez znaczników .
Zdjęcia zamieszczone niezgodnie z regulaminem będą usuwane przez administrację forum bez ostrzeżenia.
11. Podpis użytkownika nie może przekraczać trzech linii tekstu pisanych małą czcionką, a obraz w nim zawarty nie może być szerszy niż 800 px i wyższy niż 100 px. (W przypadku umieszczania kilku grafik suma ich wymiarów nie może przekraczać 800px szerokości i 100 px wysokości). Użytkownik jest także zobligowany do nie zamieszczania w podpisie bannerów reklamowych przedsiębiorstw (produkcyjnych, handlowych itp), linków prowadzących do stron takich firm lub innych treści reklamowych. Wszystkie wyjątki od tej reguły wymagają zgody Administracji Forum i dotyczą osób i firm sponsorujących konkursy na forum.
12. W tytule wątków warsztatowych i galeriach powinny znaleźć się: nazwa modelu, producent i skala. Pozostałe informacje należy umieszczać w opisie tematu.
13. Celem uniknięcia sytuacji konfliktowych, np. w przypadku ankiet lub głosowań konkursowych, Użytkownik powinien posiadać tylko jedno zarejestrowane konto. Jeżeli zdarzy się przypadek posiadania większej ilości kont, Użytkownik proszony będzie o korzystanie tylko z jednego z nich, a pozostałe zostaną wyłączone. Jeśli użytkownik ze szczególnych przyczyn chce utworzyć inne konto, jest proszony o kontakt z moderatorami. Każda prośba zostanie rozpatrzona indywidualnie.
14. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu oraz polityki prywatności.
15. Autor wątku warsztatowego lub galeryjnego ma prawo do żądania usunięcia treści postu innego użytkownika w swoim wątku. W tym celu powinien zgłosić dany post, jako powód zgłoszenia wybierając opcję "Proszę usunąć ten post z mojego wątku", i odpowiednio to motywując. Ostateczna decyzja należy do moderatora. Moderator zobowiązany jest pozostawić w wątku informację o usunięciu danego postu na prośbę autora wątku.
Punkt III.15 obowiązuje wątki założone po 26 lutego 2014

IV. Restrykcje i kary:

1. Administrator i Moderatorzy zapewniają swobodę wypowiedzi pod warunkiem przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu. W przeciwnym wypadku zastrzegają sobie prawo do:
- upomnienia użytkownika prywatną wiadomością lub upomnienia użytkownika na Forum;
- przeniesienia wypowiedzi do innego forum, ocenzurowania bądź wykasowania wypowiedzi;
- zablokowania użytkownikowi dostępu do Forum na czas określony każdorazowo przez Administrację Forum;
- zablokowania użytkownikowi dostępu do Forum na stałe.
2. Kara może być stosowana jedna lub kilka w zależności od sytuacji i decyzji Moderatora lub Administratora.
3. Użytkownik nadużywający systemu prywatnych wiadomości do rozsyłania niechcianej korespondencji może zostać ukarany czasowym lub stałym zablokowaniem możliwości korzystania z systemu wiadomości PW.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez draz, łącznie edytowano 2 razy
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Regulamin forum PWM

Postprzez malinowski » środa, 19 lutego 2014, 16:22

Z dniem dzisiejszym opublikowany został nowy regulamin. Zawiera kilka kosmetycznych zmian "uwspółcześniających". Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zmianami.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49


Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron