Saturn, skala ~1:2,5 mld

Tutaj umieszczamy galerię skończonych jajek.

Moderator: piotr dmitruk

Saturn, skala ~1:2,5 mld

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 29 marca 2013, 02:09

Ha, pierwszy!
Miałem nie brać udziału, ale coś mnie naszła wena, i w dwa wieczory machnąłem sobie coś skromnego.
Warsztatu nie ma, bo i nie było co pokazywać.
Tak, wiem że Saturn nie ma Wielkiej Czerwonej Plamy, ale to taki fajny efekt kolorystyczny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I fotki na nieco bardziej odpowiednim tle

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości

Reklama

Re: Saturn, skala ~1:2,5 mld

Postprzez spiton » piątek, 29 marca 2013, 02:25

Pomysł niezły. Skala rewelacyjna. Zdjęcia świetne. Tylko ta posypka na pierścieniach ...
spiton

Postprzez greatgonzo » piątek, 29 marca 2013, 02:49

Trzeba było przeciąć każdą drobinkę i kleić od góry i od spodu. Wrażenie wirujących odłamków materii byłoby pełniejsze :mrgreen: .

Mnie się bardzo podoba. Jest esencja idei. Dlatego wyżej stawiam tę pracę niż dom Spitona. Soreczki, Sebastian, Twój dom jest nad wyraz urokliwy, na serio piękny. Ale w tym konkursie to trochę na przyczepkę. Tam jajko to tylko pretekst by w ogóle zrobić tę rzeźbkę. W kompozycji jest zupełnie nieistotne, a to moim zdaniem przekreśla założenie w wielkanocnym konkursie.
Pisząc to tutaj piekę dwie pieczenie na jednym ogniu - chwalę Piotra, a zarzuty wobec jajodomu zamiatam pod dywan :-> .
greatgonzo

Postprzez spiton » piątek, 29 marca 2013, 02:55

Gazo. Dla mnie ten konkurs to pretekst to nietypowej zabawy modelarskiej. Lubie budować. I bawi mnie to. I olewam resztę.
W tym przypadku lepie sobie z synem. Zabawa do kwadratu. W pewnym momencie, chcieliśmy nawet wywalić jaja, bo się Klimkowi psuły ,-))).
spiton

Postprzez greatgonzo » piątek, 29 marca 2013, 03:06

Ale przecież nie musisz przepisywać mojego postu ;o) .
greatgonzo

Postprzez spiton » piątek, 29 marca 2013, 03:18

Gonzo. Po prostu nie narzucaj swojej interpretacji istoty konkursu ,-)). Chcemy wygrać. To poważna sprawa ,-))
spiton

Postprzez greatgonzo » piątek, 29 marca 2013, 03:24

Ja myślę, że wygracie niezasłużenie :P .
greatgonzo

Postprzez Adam » piątek, 29 marca 2013, 13:31

Brawo z pomysł a i wykonanie na piąteczkę :D , szóstkę ma Pan Bóg za oryginał. :mrgreen:

Adam.
Obrazek
Adam

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 29 marca 2013, 14:09

No pięknie, ale...dioda w jaju zapewniłaby zwycięstwo bez żadnych wątpliwości. :mrgreen:
Grzegorz2107

Postprzez Vic0din » sobota, 30 marca 2013, 11:51

Na początku od razu zaznaczę, że piszę to z perspektywy osoby, która w ogóle nie ma o modelarstwie pojęcia, a jest tutaj, bo lubi sobie popatrzeć.
Jako laik nie rozumiem zachwytów nad tą pracą. Nie robi na mnie wrażenia takiego jak dzieła innych użytkowników biorących udział w konkursie. Może to dlatego, że nie wiem ile pracy trzeba włożyć aby osiągnąć taki efekt, nie wygląda to na coś skomplikowanego [wiem, że mi się za to oberwie, ale jestem szczera].
Najlepsze wg mnie jest ostatnie zdjęcie.
Pozdrawiam.
"Dam radę. A jak nie ? Dam. A jak się przewrócę to się podniosę. A jak się nie podniosę? To sobie poleżę."
Vic0din

Postprzez Slash » sobota, 30 marca 2013, 15:42

Vic0din napisał(a):Jako laik nie rozumiem zachwytów nad tą pracą. Nie robi na mnie wrażenia takiego jak dzieła innych użytkowników biorących udział w konkursie.

Po prostu to nie jest konkurs na popisywanie się umiejętnościami warsztatowymi. Tu chodzi o śmieszny pomysł na bazie jajka. Zwyczajnie muszą być jaja ;o) Fakt, że ta praca nie powala nakładem pracy i nie wiem co Piotr robił z tym przez dwa wieczory... ale w koncepcję iwentu wpasował się doskonale. Samoloty z jajka to temat wyeksploatowany w poprzednich edycjach.
Slash

Postprzez spiton » sobota, 30 marca 2013, 15:55

Bartuś, znowu agitka, przedstawiająca "jedyny słuszny pogląd" !! ,-)).
spiton

Postprzez Patterson » sobota, 30 marca 2013, 15:55

Pomysł pierwsza klasa, ma jaja :D
Patterson

rpm2

Postprzez Vic0din » sobota, 30 marca 2013, 16:44

Slash napisał(a):
Vic0din napisał(a):Jako laik nie rozumiem zachwytów nad tą pracą. Nie robi na mnie wrażenia takiego jak dzieła innych użytkowników biorących udział w konkursie.

Po prostu to nie jest konkurs na popisywanie się umiejętnościami warsztatowymi. Tu chodzi o śmieszny pomysł na bazie jajka. Zwyczajnie muszą być jaja ;o) Fakt, że ta praca nie powala nakładem pracy i nie wiem co Piotr robił z tym przez dwa wieczory... ale w koncepcję iwentu wpasował się doskonale. Samoloty z jajka to temat wyeksploatowany w poprzednich edycjach.

Jeżeli oto chodzi w tym konkursie to racji bytu nie powinny mieć modele gdzie jajo jest niewidoczne, prawda?
Nie piszę o samolotach. Prace np. Spitona czy Mustafa nie są nimi [nie chcę jeszcze oceniać, bo Panowie jeszcze nie skończyli] ale zapowiadają się dużo ciekawiej.
"Dam radę. A jak nie ? Dam. A jak się przewrócę to się podniosę. A jak się nie podniosę? To sobie poleżę."
Vic0din

Postprzez greatgonzo » sobota, 30 marca 2013, 16:59

Też tak myślę. Ale na szczęście w tym zupełnie lekkim konkursie takie przemyślenia nie maja żadnego wpływu na pomysły uczestników i wybory głosujących.

Fajne masz zwierzę w avatarze.
greatgonzo

Następna strona

Powrót do Konkurs z Jajem 6 - galeria