VOLKSWAGEN BEETLE 1303S CABRIOLET Aoshima 1/24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

VOLKSWAGEN BEETLE 1303S CABRIOLET Aoshima 1/24

Postprzez Tatand » sobota, 5 stycznia 2013, 01:03

Witajcie

Zanim kolega Siara pokaże swojego Garbusa i wszystkim szczęki poopadają :) ja pokaże mój ostatnio skończony model.
Jest to uproszczony model Aoshimy, który, po dokładnym przyjrzeniu się, musiał być bazą lub przeróbką modelu z napędem elektrycznym. Jest miejsce na baterię i silniczek a na podwoziu jest miejsce z napisem „ON” :)
Zacząłem go w lutym zeszłego roku, miał być robiony na luzie jako trochę odskocznia do modelu jaki próbowałem zrobić na poprzedni konkurs. Dlatego nie planowałem i nie robiłem relacji z budowy.
Miał być totalnym PZP, ale w trakcie budowy zacząłem udziwniać.

Na początek zdjęcia ogólne

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zmiany i dodatki.

• Rozwierciłem i pocieniłem otwory na tylnej klapie, pod szybą i za przednim zderzakiem.
• Pogłębiłem linie podziału i poprawiłem klamki bo były „pełne”.
• Zmyłem chromy ze zderzaków, pomalowałem chromem alclada, a czarny pas zrobiłem z taśmy izolacyjnej :).
• Dodałem rury wydechowe z końcówek jakie zaprasowuje się na przewodach.
• Zmodyfikowałem (pogrubiłem) osłony przeciwsłoneczne i zmieniłem mocowanie zgodnie z rzeczywistością.
• Poprawiłem lusterko wewnętrznie.
• Zmieniłem mocowanie lusterek zewnętrznych zgodnie z rzeczywistością. Wykorzystałem igły różnej grubości.
• Całkowicie wymieniłem boczne szyby wytrawiając ramę i uzupełniając cieńsza przeźroczystą pleksą. Dodałem też
„uszczelki” z wydrukowanej kalkomanii.
• Wymieniłem również przednią oryginalną szybę na folię. Nie wyszło to idealnie, ale jest lepiej niż z tą pancerną
oryginalną.
• Zmyłem chrom z przednich reflektorów zmieniłem wewnętrzną część, dołożyłem żarówkę i pomalowałem alcladem
chrom. Zmieniłem również sposób mocowania w kaście bo to co proponowała Aoshima był trudne do efektywnego
zamocowania.
• Uzupełniłem tylne światła w żarówki i uszczelki pomiędzy poszczególnymi częściami klosza.
• "Zarejestrowałem" używając wytrawionej tablicy oraz kalkomanii. Wyszło średnio, bo kalkomania, którą niedawno
kupiłem nie reaguje za bardzo na SETa i SOLa
• Wymieniłem wycieraczki na zrobione od podstaw (trawionki plus plastik)
• Dołożyłem uszczelki między kastą a nadkolami wykorzystując czarną żyłkę
• Część chromów robiłem BMF chrom i nie do końca zadowolony jestem z efektu. O ile folia znakomicie układa się nawet
na nawet bardziej skomplikowanych elementach (klamki) to nie da się jej położyć tak żeby była idealnie gładka. Chyba,
że coś źle robię.

Wnętrze było robione pierwsze, gdy jeszcze nie planowałem poprawiać dlatego też pasy są „zestawowe”.

Niestety zbliżenia pokazują te niedokładności, których w normalnym oglądaniu nie widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Końcowy efekt jest, w mojej skromnej ocenie, niezły. Zadowolony jestem ze zmiany oszklenia. Zdecydowanie naturalniej wyglądają elementy za szybą i myślę, że w modelach z dachem będę starał się gdzie się da zamieniać.
Na półce wygląda ładnie :).
Tylko opony zdecydowanie za grube.

Malowany farbami Gunze C. Polerka pastami Tamiya. Kolor to propozycja mojej żony :).

Pozdrawiam
Paweł
GALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tatand

Reklama

Re: VOLKSWAGEN BEETLE 1303S CABRIOLET Aoshima 1/24

Postprzez siara1939 » sobota, 5 stycznia 2013, 10:01

Na pierwszej serii zdjec efekt jest bardzo dobry. Na zblizeniach juz gorzej, ale i tak ponad przecietnie w dziale cywilnym IMHO.
Bardzo ciekawa waloryzacja i wielki plus za polepszanie modelu wlasnym sumptem. Doceniam takie modelarstwo. To zawsze prowadzi do lepszego warsztatu i w przyszlosci owocuje wspanialymi, nieprzecietnymi modelami. Tak trzymaj. ;o)
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u

Postprzez kashato » sobota, 5 stycznia 2013, 10:39

Czy tej błonki na kierownicy nie trzeba usunąć? Miałem taką w modelu Silvii S14 Veilside.
kashato

Postprzez Copycat » sobota, 5 stycznia 2013, 11:05

Rzeczywiście jak na cywile to ponad przeciętnie, już myślałem że to 1:12. Brakuje mi natomiast cieniowania wnętrza, które robi się bez niego płaskie. Pierwsze zdjęcia rewelacja.
Copycat

Postprzez Kazik » sobota, 5 stycznia 2013, 11:18

W pierwszej chwili jak otwarłem wątek i zobaczyłem kolor to mnie odrzuciło ale czystość wykonania i bardzo fajne zdjęcia zatrzymały mnie na dłużnej.

Takie modelarstwo mi się podoba!
Niby model nic nadzwyczajnego ale po tym co zrobiłeś we własnym zakresie zdecydowanie zyskał na wyglądzie i realizmie. Z zewnątrz wygląda naprawdę pięknie i nawet opony specjalnie mi nie przeszkadzają.
Jeśli chodzi o zbliżenia to faktycznie może widać kilka niedociągnięć ale i tak nie jest źle. Po za tym śmiem twierdzić że duża część prezentowanych tutaj modeli po wykonaniu takich zbliżeń w takim świetle będzie posiadać nawet większe uchybienia.
Wnętrze mogło by być lepsze ale to pewnie dlatego że początkowo - tak jak pisałeś - przyjąłeś inne założenie.
Generalnie dla mnie bomba, dawno nie widziałem tutaj tak ładnie wykonanego modelu zwyczajnego pojazdu.
Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Kazik

Postprzez MasterJanek » sobota, 5 stycznia 2013, 11:52

Kolor prawda, może odrzucać ale model jest dopracowany i przez to fajny. Doczepić się można do wnętrza, zwłaszcza deski rozdzielczej jest jakaś taka "sztuczna" zbyt plastikowa. Może wash i lakier z lekkim połyskiem pomoże? Także na fotele. Poza tym jest super model, podoba mi się.
MasterJanek

Postprzez Krzychu126 » sobota, 5 stycznia 2013, 17:00

Cześć!
Bardzo fajny samochodzik, świetnie wykonany, robi wrażenie podobnie jak zdjęcia. Wg mnie jedynym minusem są koła, producent dał za szerokie opony. Ogólnie model bardzo na plus, bardzo mi sie podoba ;o)
Obrazek
Krzychu126

Postprzez portalus » sobota, 5 stycznia 2013, 19:00

Dzieci kwiaty w tonacji Hello Kitty - pasuje mi do tego auta.
Co miało być powiedziane jest już powyżej, mnie jednak interesuje co to jest czarna żyłka - nigdy czegoś takiego nie widziałem, żyłka jest żyłka.
Patent z uszczelkami szyb z kalki też mi się spodobał.
Rejestracje sam robiłeś?

Zmień ten napis na podwoziu z "ON" na "ONA" - bardziej będzie pasował.
portalus

Postprzez pawel700 » sobota, 5 stycznia 2013, 19:27

Większość prezentowanych tutaj modeli nie ma zdjęć-zbliżeń, niektóre zdjęcia są duże ale więcej na nich tła niż modelu.
Brawa za pokazanie modelu takim jaki jest, a nie nadrabianie efekciarskimi fotami. Model jest naprawdę świetny. Mnie się najbardziej podobają tylne lampy, wyglądają realistycznie. Delikatne linie podziału. Kolor nadwozia fajnie wyszedł na zdjęciu czwartym od góry.
pawel700

Postprzez Tatand » sobota, 5 stycznia 2013, 22:13

siara1939 napisał(a): Doceniam takie modelarstwo. To zawsze prowadzi do lepszego warsztatu i w przyszlosci owocuje wspanialymi, nieprzecietnymi modelami. Tak trzymaj.

Taki mam cel.

kashato napisał(a):Czy tej błonki na kierownicy nie trzeba usunąć? Miałem taką w modelu Silvii S14 Veilside.

To jest element kierownicy. W rzeczywistości też jest podobny.

Copycat napisał(a):Brakuje mi natomiast cieniowania wnętrza, które robi się bez niego płaskie.

Bo nie za bardzo mi wychodzi. Tzn. tutaj trochę suchopędzlowałem na przednich fotelach i osłonie składanego dachu, ale efektu za bardzo nie widać, a nie chciałem przesadzić.

Kazik napisał(a):Jeśli chodzi o zbliżenia to faktycznie może widać kilka niedociągnięć ale i tak nie jest źle.

siara1939 napisał(a):Na pierwszej serii zdjec efekt jest bardzo dobry. Na zblizeniach juz gorzej

To taki kompromis. Z jednej strony chciałem pokazać to co zmieniałem, z drugiej, wiedziałem, że wyjdą niektóre braki w warsztacie. Ale zdjęcia z kilku cm wszystko wyciągną :cry:

portalus napisał(a):mnie jednak interesuje co to jest czarna żyłka - nigdy czegoś takiego nie widziałem, żyłka jest żyłka.

Żyłka to zwykła żyłka tylko że czarna. Trochę za cienka (można znaleźć o większej średnicy) w stosunku do rzeczywistej uszczelki. Żyłkę zabrałem żonie, używana jest do szycia.

portalus napisał(a):Rejestracje sam robiłeś?

Tak. Przy budowie SLRa też tak zrobiłem. Jest to podtrawiona płytka tak żeby litery i cyfry były wypukłe. Pomalowana i z kalką. Coraz lepiej mi trawienie wychodzi, bo nawet "samochodzik" na niej jest wypukły.

portalus napisał(a):Zmień ten napis na podwoziu z "ON" na "ONA" - bardziej będzie pasował.

A na to nie wpadłem ;o)

Dzięki za dobre słowa i uwagi. Do następnego modelu (znów mam nadzieję, że niedługo).

Paweł
GALERIA:
Tatand

Postprzez Korowiow » środa, 9 stycznia 2013, 22:23

Moim zdaniem model robi bardzo dobre wrażenie ogólne. Pierwsza seria zdjęć super. Tak jak zostało napisane wnętrze trochę odstaje od reszty. Jednak model może się podobać. Gratulacje.
Obrazek
Tomek Rojek
Korowiow

Postprzez paco » niedziela, 20 stycznia 2013, 02:28

Kierownica od AMG? ;o)
paco

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 20 stycznia 2013, 16:14

Model bardzo ładny. Dużo udało Ci się z niego wyciągnąć, biorąc pod uwagę materiał wyjściowy. Lakier dopieszczony, malowanie Alcladami też masz opanowane... mnie najbardziej podobają się tylne światła i zamek pokrywy silnika :)
Trochę "płasko" przy tym wszystkim wygląda wnętrze...

Gratuluję kolejnego skończonego udanego modelu!!!
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Mr. Headshok

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 20 stycznia 2013, 16:30

Brakuje tylko Barbie. ;o)
Bardzo fajny jak na rozrywkowy model. Pneumatyki trochę nie pasują jakością do reszty...
Przy okazji:
Revell zapowiada w tym roku Käfera Cabrio, takiego z płaską szybą, ale z nowych form.
Obrazek
Grzegorz2107

Postprzez Tatand » poniedziałek, 21 stycznia 2013, 12:19

Prawie każdy piszę o "płaskim" wnętrzu.
Niewielkie, ale jakieś doświadczenie w uwypuklaniu elementów mam, ale może jakieś propozycje, podpowiedzi. Na tym etapie pewnie niewiele będzie można w tym modelu zrobić, ale na przyszłość by się przydało.

Mr. Headshok napisał(a):zamek pokrywy silnika

Zauważyłeś... "Mała rzecz a cieszy."

Grzegorz2107 napisał(a):Brakuje tylko Barbie.

Pogadam z córką...

I jeszcze jedno. Zapomniałem wcześniej napisać o "moim" patencie na zapuszczanie linii podziału. Wyszedł trochę przy okazji, ale zadowolony jestem z efektu.
Mam takie markery Gunze do zapuszczania linii, ale mają okrągłe w przekroju końcówki. Żeby uzyskać cienką linię spłaszczyłem końcówkę i spokojnie wchodziła w pogłębione linie podziału, ale malowała również brzegi elementów (drzwi, maski...). Dawało to za grubą (wg mnie) linię. Nalałem więc jeszcze raz różowej farby do aerografu i malując pod kątem pociągnąłem po kaście w okolicach linii. Farba nie dotarła do dna linii ale przykryła pomalowane na czarno brzegi. Wyszły fajne cienkie linie.

Pozdrawiam
Paweł
GALERIA:
Tatand

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli