Prawie dorosła 911

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Prawie dorosła 911

Postprzez Gadas_75 » piątek, 3 stycznia 2014, 15:48

Witam wszystkich i na początek życzę wszystkiego naj w Nowym Roku.

Ruch w naszym dziale jest niewielki, dlatego, choć nie jestem fachowcem jak koledzy, których warsztaty możemy śledzić, a modele od nich to prawdziwe cuda, to postanowiłem pokazać moje wypociny, może dzięki temu więcej kolegów odważy się pokazać swoje prace.

A mój model to:

Obrazek

Budowę tego modelu rozpocząłem w czasach, kiedy modele produkowałem jeden za drugim, kiedy nie miałem żadnych modeli w zapasie, kiedy gotowy model zanosiłem do gabloty na wystawie sklepu modelarskiego i kiedy od razu kupowałem kolejny model, a był to, jeśli dobrze pamiętam rok 1996 może 1997. Model był już na ukończeniu, wystarczyło tylko pomalować karoserię, a tu jak na złość mój „profesjonalny” zestaw lakierniczy, czyli plastikowy aerograf Humbrola zasilany sprężonym powietrzem w sprayu odmówił posłuszeństwa, w sklepie akurat nie mieli na stanie aerografów, a potem było już normalnie: rodzina, praca, rodzina, praca itd., itp., czasu na modelowanie było już coraz mniej, i model odsunął się na dalszy plan. Ale mimo upływu czasu i trzech przeprowadzek, model cierpliwie czekał, a że już od kilku lat mam swój kącik do modelowania, gdzie nikt mi nie przeszkadza, to się doczekał i mam nadzieję, że będzie gotowy zanim skończy 18 lat.
:)
Tak jak wcześniej pisałem cały czas byłem przekonany, że trzeba tylko pomalować karoserię, ale to, co zobaczyłem, po otwarciu pudełka przeszło moje najśmielsze oczekiwania, no nie, to na pewno moja robota? Części niedokładnie wyszlifowane z nadlewek, kilka części niby pomalowanych, reszta goły plastik i tak wszystko sklejone, szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, chociaż może i dobrze, bo jakbym wstawił takie zdjęcie na forum, to by pewnie wszystkim monitory popękały. :oops:
No nic, porozklejałem co się dało, co pomalowane to zmyłem i zaczynam od początku. Proszę nie spodziewać się żadnych rewelacji, model będzie z pudła, a też nie wszystko dało się rozkleić, więc nie wszystko będzie poprawione.

Obrazek

Zacząłem od pomalowania elementów wnętrza:

Obrazek
Na warsztacie: W123
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Reklama

Re: Prawie dorosła 911

Postprzez Coppercat » piątek, 3 stycznia 2014, 20:03

Super, że "odgrzebałeś" wiekowy model :)
Ostatnio kupiłem kilka takich napoczętych egzemplarzy i kiedyś mam zamiar je reanimować.
Z tym większym zainteresowaniem będę obserwował Twój warsztat.
Siadam wygodnie i czekam na dalszy ciąg.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Coppercat

Postprzez Gadas_75 » niedziela, 5 stycznia 2014, 15:47

Zapraszam, zapraszam, ale muszę Cię uprzedzić, że nie będzie otwieranych drzwi. ;o)
Nawet nie odważyłem się przerobić wnętrza na zgodny z oryginałem, które to Italeri zostawiło z poprzedniego modelu, zaokrągliłem tylko zagłówki foteli, żeby choć trochę były podobne do oryginału, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na ten model w wersji cabrio, to szarpnę się na przeróbkę.
Wnętrze miało być po amerykancku, jednokolorowe jak na poprzednim zdjęciu, potem jak dotarło do mnie, że jest inne od oryginału, to chciałem zrobić całe czarne, żeby nie było to tak widoczne, ale co tam, zrobiłem pół na pół:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Coppercat » niedziela, 5 stycznia 2014, 20:41

Gadas_75 napisał(a):Zapraszam, zapraszam, ale muszę Cię uprzedzić, że nie będzie otwieranych drzwi. ;o)
<ciach>

Nooo to mnie rozczarowałeś :twisted:

Napisz proszę co jest na podłodze i tunelu środkowym. Nie bardzo widać to na fotkach.
A wnętrze mi się podoba :) Nawet bardzo :shock:
Tak trzymaj :idea:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Coppercat

Postprzez powerpablo » niedziela, 5 stycznia 2014, 22:10

Bardzo ładnie i czysto.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
powerpablo

Postprzez Fred-k2 » niedziela, 5 stycznia 2014, 22:37

Ładnie wyszło Ci wnętrze, a co do zgodności z oryginałem to w Porsche tak nikt się nie połapie :D
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Fred-k2

Postprzez Gadas_75 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 15:33

Coppercat napisał(a):Napisz proszę co jest na podłodze i tunelu środkowym.:

Tu Italeri się postarało i plastyk w tych miejscach ma strukturę wykładziny, wystarczyło tylko pomalować.

Gdy kupowałem ten model to od razu kupiłem na niego kolorek

Obrazek

I okazuje się, że mimo upływu lat, świetnie nadaje się do malowania

Obrazek

Przerobiłem układ kierowniczy ze stałego na skrętny

Obrazek

.

Obrazek

A przy silniku postanowiłem nie szaleć bo:
po pierwsze primo: i tak zakryje go wielki intercooler,
po drugie primo: pokrywa silnika będzie przyklejona na stałe,
a po trzecie primo - ultimo: tam będzie zamknięty Rambo ;o)

http://www.youtube.com/watch?v=pIi-QFZd7fA

-
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Gadas_75 » środa, 19 marca 2014, 21:53

Witam.
Długo nic się nie działo, pewnie niektórzy zaczęli myśleć, że budowa została przerwana na kolejne osiemnaście lat. ;o)
Nic z tych rzeczy, przerwa w pracach była spowodowana brakiem Surfacer’a, którego to sklep modelarski w mojej wsi, mimo obietnic dostawy nie miał go na stanie. Ale w sobotę, na festiwalu w Bytomiu, kupiłem sobie Surfacer (i nie tylko :P ) i mogę już chwalić się efektami.

Karoseria w tym zestawie jest ta sama, co w zestawie Carrera i na wersję Turbo trzeba sobie ją przerobić przy pomocy takich oto „fantastycznych” nakładek na progi:

Obrazek

Do tego szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla i efekt jest nawet zadowalający.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Według instrukcji przedni zderzak powinno się wkleić w końcowej fazie budowy modelu, już po zamontowaniu pomalowanej karoserii na podwoziu, jednak spasowanie tych dwóch elementów pozostawiało wiele do życzenia, dlatego postanowiłem zmienić trochę kolejność montażu. Niestety nie zrobiłem zdjęcia jak to wyglądało i musicie mi uwierzyć na słowo, w każdym razie ponownie nastąpił mój ulubiony etap, czyli szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla i nic lepszego już nie potrafię z tym zrobić.

Obrazek

Obrazek

Projektant zestawu nie przewidział odbłyśników reflektorów, dlatego wykonałem je sam z silikonu sanitarnego i szpachli.

Obrazek

Nie odbyło się też bez awarii, tym razem padło na kompresor, a dokładniej na zbiorniczek odwadniacza, normalnie wziął sobie i pęknął, nie rozpadł się, ale ciśnienie ucieka, na szybko potraktowałem go Distalem, ale jutro i tak wybiorę się do sklepu po nowy, bo raczej ta operacja na długo nie wystarczy.

Obrazek

.
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez GTiStyle » poniedziałek, 31 marca 2014, 17:03

Co to za szpachla i jakie trzymadło do malowania ?
Przykazanie 6. Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi.
GTiStyle

Postprzez Gadas_75 » środa, 2 kwietnia 2014, 20:53

GTiStyle napisał(a):Co to za szpachla i jakie trzymadło do malowania ?

Szpachla to moja ulubiona:

Obrazek

Na nią na sam koniec stosuję:

Obrazek

Ponieważ pięknie ukazuje wszelkie niedociągnięcia :D

A do trzymania modelu przy malowaniu używam „trzeciej ręki”:

Obrazek

Jeśli nie ma w karoserii miejsca do trzymania to pomagam sobie:

Obrazek

Obrazek

Ale ostatnio chodzi mi po głowie takie ustrojstwo: http://www.tamiyausa.com/items/paints-f ... -set-74522 nie jest to tanie, ale myślę, że warto.

_
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Jaco » sobota, 19 kwietnia 2014, 17:21

Ten Twój "statywik" też ciekawy. jaki to koszt?? :)
_______
Pozdro.
Jaco
Jaco

Postprzez Gadas_75 » sobota, 14 czerwca 2014, 21:37

Witam po „krótkiej” przerwie ;o) , pogoda troszkę się popsuła, no to jest okazja pomodelować.

Nastąpiło pierwsze malowanie karoserii i...
hmm… jakież byłoby moje zdziwienie gdyby wszystko poszło zgodnie z planem :-/

Obrazek
Obrazek

Okazało się, że farba która to wytrzymała tyle lat, gdy dostała powietrza zaczęła się psuć, jestem przekonany, że szczelnie ją zamknąłem, a i tak połowa zaschła, a w drugiej porobiły się grudki, które pięknie siadają na nadwoziu, a w najlepszym wypadku zatykają dysze aerografu.

Obrazek

Przecedzić tej farby to chyba się nie da, a i tak raczej już jest jej za mało, no nic trzeba było wybrać się do sklepu po nową farbę. Niestety wszystko wskazuje na to, że tego koloru nie ma już w produkcji, więc kupiłem odpowiednik z Humbrola, mam nadzieję, że podejdzie, bo wzornik na wieczku trochę się różni, no nic, okaże się w praniu.

Ale jak to mówią, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo w sklepie dostrzegłem rodzeństwo mojego modelu, więc postanowiłem przygarnąć brzydala :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Gadas_75 » wtorek, 22 lipca 2014, 18:27

No nic, wszelkie próby ratowania lakieru nie przyniosły zadowalających mnie rezultatów, dlatego model wylądował w kąpieli z dodatkiem Cleanlux-a :

Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Gadas_75 » sobota, 2 sierpnia 2014, 10:46

Z karoserii wszystko pięknie się zmyło i zabawa od początku: szpachla – papier – surfacer – papier – szpachla – papier – surfacer – itd… ;o)
i wszystko znowu zaczyna nabierać formy:

Obrazek

Przy okazji zauważyłem, że przez pomyłkę w zestawie są klamki jak od Wartburga, więc w miarę moich manualnych zdolności troszkę je przerobiłem aby chociaż trochę przypominały oryginalne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla porównania oryginał:

Obrazek

.
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez Dorotka » sobota, 2 sierpnia 2014, 11:59

Już fajnie wygląda... A jaki ostatecznie będzie kolorek?

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Dorotka

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat