SZD-9 Bocian Puls konwersja PZW Siedlce,1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SZD-9 Bocian Puls konwersja PZW Siedlce,1:72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:23

Minął już chyba "okres karencji" związany z pismem, w którym ten model się ukazał, więc zakładam tą galerię, żeby coś jeszcze dorzucić do portfolio.
Model powstał głównie po to, aby potrenować wykonywanie z folii samoprzylepnej imitacji naturalnego, przeświecającego pokrycia płóciennego. A poza tym to pojazd latający jedyny w swoim rodzaju: czterosilnikowy, odrzutowy motoszybowiec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości

Reklama

Re: SZD-9 Bocian Puls konwersja PZW Siedlce,1:72

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:24

Ale fajny :) i to pokrycie sterów i lotek wyszło super! Napisz coś więcej o ich wykonaniu.
pozdrawiam
Tomek
tomek_chacewicz

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 18:15

Świetny efekt, nie tylko , że czteromotorowy motoszybowiec, ale ta folia! Ja też więcej szczegółów proszę.
Ostatnio edytowano wtorek, 5 stycznia 2010, 09:40 przez Grzegorz2107, łącznie edytowano 1 raz
Grzegorz2107

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 5 stycznia 2010, 02:13

Dzięki!
Postaram się przybliżyć technikę. Na początek powierciłem mnóstwo otworów, potem ostrym skalpelem powycinałem otwory o kształcie przestrzeni międzyżebrowych. Starczyło mi cierpliwości na te części, ale na całe skrzydło dwupłata to bym się nie porwał :roll:
Obrazek

Na początku użyłem na pokrycie białej folii samoprzylepnej Oracal, "na sucho" wydawało się, że przeświecanie jest odpowiednie. Jednak po pokryciu okazało się, że prześwieca mniej więcej tak samo jak białe tworzywo modelu, które również okazało się półprzezroczyste, więc efekt upadł. Wcześniej przez kontrast wydawało się OK. Pozostawiłem białą folię na stałych częściach skrzydeł, poszpachlowałem i poszlifowałem dla wyrównania i całość trysnąłem Gunze Base White, licząc na to, że zmniejszę przeświecanie tworzywa. Następnie przezroczystą folią Oracal okleiłem ruchome powierzchnie.Całość pokryłem mgiełką Base White, dla redukcji przeświecania i poprawienia adhezji farby.
Obrazek

Metoda ta ma jeszcze tą zaletę, że imituje delikatne wklęśnięcia płótna. Na koniec, ponieważ model był cały w bieli, mogłem pokryć go delikatną warstwą właściwej farby. Wot i wsio!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości

Postprzez GrzeM » wtorek, 5 stycznia 2010, 03:04

No rewelacja. Ja myślałem o czymś podobnym, tylko chciałem dziury pokrywać przezroczystą kalkomanią. Ciekawe, jak by wyszło.
Piotrze, a dałbyś radę zrobić fotkę z bliska, w bocznym oświetleniu, tak, żeby widać było ten efekt zapadania się płótna między żebrami? Bo dla mnie ten efekt jest ważniejszy, niż "przeświecanie".
A czy nie sądzicie, że niektóre "matki" do żywicznych odlewów elementów krytych płótnem (np. lotek czy sterów Airesa), robione są właśnie tą metodą?
GrzeM

Postprzez dewertus » wtorek, 5 stycznia 2010, 10:40

Pulsacyjna wersja Boćka "D" - egzotyka po całości :lol: Ale największym zaskoczeniem są powierzchnie sterowe (jak doszedłem do pierwszej fotki z podświetleniem to ucieszyłem się, że w porę zdążyłem złapać opadającą szczękę :mrgreen: dzięki czemu teraz mnie broda nie boli ).

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
dewertus

Postprzez Adam » wtorek, 5 stycznia 2010, 13:54

Wspaniała robota. :) Te "ażury" ;o) są super, Faktycznie w dwupłatach to chyba lepiej by się opłacało zrobić ożebrowanie od podstaw.
Obrazek
Adam

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli