North American F-86F-30 Sabre - Fujimi 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

North American F-86F-30 Sabre - Fujimi 1/72

Postprzez Moses » wtorek, 10 listopada 2020, 21:58

Witam po długiej niebytnosći na forum. Bez zbednego gadania

W 1953 do 25tego dywizjonu mysliwskiego USAF, w ramach programu wymiany pilotów, trafił służący w VMF-311, major John Glenn. W Korpusie latał na powolnych Pantherach, teraz trafił prosto do Aleji Migów, siadając za sterami najnowoczesniejszego wtedy Mysliwca czyli F-86 Sabre. Liczył na zostanie drugim, po Johnie Bolcie z VMF-224 latającego tez na Saberach w ramach 318FIS, odrzutowym asem Korpusu piechoty morskiej. Niestety nie mial szczescia i w lotach bojowych nie natrafiał na przeciwników, co kwitował ciągłym narzekaniem. Widząc frustrację Glenna obsługa 25th FIS wymalowała na jego Saberze napis Mig Mad Marine. W 27 lotach bojowych, uzyskał 3 zestrzelania, nie doganiając Bolta, który zakonczył słyżbe na Saberach z 6 zestrzeleniami na koncie.

Po służbie John Glenn został pilotem testowym. Testował morską wersję Sabera, czyli FJ-2, oblatywał Cutlassa i Crusadera. Był pierwszym pilotem który wykonał transkontynetalny lot naddzwiekowy. Ustanowił rekord prędkości na F-8 Crusader, przelatując w 3h 23 minutyi 8.3 sekund z Los Alamitos, California do Floyd Bennett Field w New York City. Swoją kariere lotniczą zakończył zostając pierwszym amerykaninem na orbicie kosmiecznej.

Obrazek

Model wykonany został w ramach zabawy #weekendedition na Facebookowej Grupie Agtom. Model rozpocząłem robić w piątek o 1700 zakończyłem w niedziele krótko po 24. WIęc tempo było spore, więc jest kilka wpadek i niedokładnosci.
Model Fujimi sklejało się przyjemnie, wszystko świetnie spasowane. polecam zestaw. Malowany Model Masterami, varniszowany satyną Vallejo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moses

Reklama

Re: North American F-86F-30 Sabre - Fujimi 1/72

Postprzez Aleksander » środa, 11 listopada 2020, 23:20

Fajny ten amerykański MiG-15 :lol: !
Popełniłem przed wielu laty takiego (też "Mig Mad Marine") z Hellera - w odróżnieniu od Twojego Fujimi, ja swojego Hellera nie polecam ;o)
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Aleksander

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli