B-24D Liberator 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

B-24D Liberator 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 8 października 2020, 19:53

Model o którym niestety nie jestem w stanie napisać nic dobrego.

B-24D Liberator Hobby Boss skala 1:32, model w tej skali z bardzo słabym detalema w zasadzie to nawet nie jestem pewny czy w ogóle o detalach można tu mówić. Silniki wyglądają jak powiększone z zestawu 1:72.
Linie podziału są bardzo głębokie a nitowanie a w zasadzie jego brak w tak dużym zestawie jest czymś co pozostawia wielki niesmak.

To nie wszystko są zdecydowanie większe wady - pierwsze to kalki które ograniczają się do absolutnego minimum.
Druga kwestia to w moje opinii największa wada tego zestawu czyli jakość podwozia w całości wykonane jest z plastiku! Co przy tej wielkości modelu i konieczności obciążenia go ponad 250gr balastu kończy się szybkim rozjechaniem i połamaniem tych pseudo goleni. Do tego ala gumowe opony które także należą do czegoś co można uznać za wyrób opono podobny.

Reasumując jest to model przypominający B-24 i jeżeli oczekiwania kupującego ograniczone są tylko do tego to i tak nie do końca zakup będzie uzasadniony bo nawet uwzględniając wielkość to wciąż zbyt drogi model w stosunku do jakości jaką otrzymujemy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
KRL

Reklama

Re: B-24D Liberator 1:32

Postprzez Tenzan » czwartek, 8 października 2020, 20:28

Witam,
model na tych zdjęciach "wygląda normalnie". Gratulacje za podjęcie tematu i doprowadzenie Go do końca.
Mam pytanie techniczne:
ile godzin poświęcił Kolega na uzyskanie takiego efektu?

Pozdrawiam,
Tenzan

Postprzez KRL » czwartek, 8 października 2020, 20:32

Całość zajęła mi około 150 godzin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
KRL

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 8 października 2020, 20:37

Malowanie przykrywa wszelkie niedostatki wyjściowego zestawu. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.

Obrazek
Artur Rzepka

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli