F4U-5N Corsair Hobby Boss 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F4U-5N Corsair Hobby Boss 1:48

Postprzez Ripper1 » środa, 16 listopada 2016, 19:17

Witam po długiej nieobecności. Dawno temu rozpocząłem prace nad modelem Corsair-a w wersji nocnego myśliwca ale po ciężkich zmaganiach z czasem i materią udało mi się doprowadzić dzieło do końca a jego efektami chcę się podzielić z kolegami. Oto więc najbardziej rozpoznawalny tych samolotów a więc NP21 z VC-3 pilotowany przez asa wojny koreańskiej Guya Bordelona zwanego Lucky Pierre.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

silnik:
tak miał wyglądać
Obrazek
a tak wyglądał
Obrazek
Obrazek
na usprawiedliwienie podaję że był to pierwszy silnik jaki robiłem.
No i model - jak zwykle przepraszam za jakość zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za uwagę chętnie odpowiem na wszystkie pytania
Ripper1

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F4U-5N Corsair Hobby Boss 1:48

Postprzez xspace » środa, 16 listopada 2016, 21:10

Model się podoba i widzę że sporo pracy Cie kosztował ale... czy nie da się nic ze zdjęciami zrobić ? tzn. zrobić je przy świetle dziennym aparatem fotograficznym ?.
Tyle się przy nim napracowałeś więc warto jeszcze te 30 min na fotki poświęcić.

pozdrawiam
xspace

Postprzez iras67 » środa, 16 listopada 2016, 23:23

Nie maluj lakierem błyszczącym modeli przy wykańczaniu. Lepiej użyj satyny- pół matu. Sprzęt używany tak ma że stopniowo matowieje. Lakier błyszczący podkreśla wszystkie niedoróbki i ograniczenia skali .Farba o dużym ziarnie dodatkowo brzydko odbija światło i psuje odbiór. Model jest całkiem niezły, gdyby nie ten błyszczący lakier...
Pozdrawiam Ireneusz Targoń
http://iras67modele.blogspot.com/
iras67

Postprzez CzarekB » czwartek, 17 listopada 2016, 01:31

Bez większego czepialstwa, Ty wiesz ze F4U-5 miał skrzydła metalowe, te składane części tez.
Hobby Szef o tym nie wiedział raczej.
Czarek.
CzarekB

Postprzez Ripper1 » czwartek, 17 listopada 2016, 15:25

xspace napisał(a):Model się podoba i widzę że sporo pracy Cie kosztował ale... czy nie da się nic ze zdjęciami zrobić ? tzn. zrobić je przy świetle dziennym aparatem fotograficznym ?.
Tyle się przy nim napracowałeś więc warto jeszcze te 30 min na fotki poświęcić.

pozdrawiam

Dzięki, co do zdjęć to niestety są robione lustrzanką częściowo w samoróbce namiotu bezcieniowego a po części z wykorzystaniem światła słonecznego padającego przez okno na stół z modelem. Mało tego zdjęcia podciągane jakimś tam programem do obróbki fotografii no efekt cóż :oops:
Ripper1

Postprzez Ripper1 » czwartek, 17 listopada 2016, 15:29

iras67 napisał(a):Nie maluj lakierem błyszczącym modeli przy wykańczaniu. Lepiej użyj satyny- pół matu. Sprzęt używany tak ma że stopniowo matowieje. Lakier błyszczący podkreśla wszystkie niedoróbki i ograniczenia skali .Farba o dużym ziarnie dodatkowo brzydko odbija światło i psuje odbiór. Model jest całkiem niezły, gdyby nie ten błyszczący lakier...

Ha co zrobić jak w oryginale samolot malowany jest farbą gloss i świeci się jak za przeproszeniem psu na wiosnę. I tak zakładając matowienie lakieru w trakcie eksploatacji model malowany jest plamami farb błyszczących, satynowych i matowych.
Ripper1

Postprzez Ripper1 » czwartek, 17 listopada 2016, 15:33

CzarekB napisał(a):Bez większego czepialstwa, Ty wiesz ze F4U-5 miał skrzydła metalowe, te składane części tez.
Hobby Szef o tym nie wiedział raczej.

Oczywiście samolot był całkowicie konstrukcją metalową. co do sekcji składania skrzydeł wydaje mi się że i tak udało im się ją nieźle odwzorować dlatego zdecydowałem się na taką konfigurację modelu a nie z rozłożonymi skrzydłami chociaż pewnie i taki też zbuduję bo Corsarz piękny jest i tyle :twisted:
Ripper1

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli