PWS 10, 1:48 Resin

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: malinowski

PWS 10, 1:48 Resin

Postprzez RH » wtorek, 18 października 2011, 11:03

PUK,PUK !! to znowu ja :lama: Tym razem z modelem żywicznym firmy RESIN w 1:48 samolotu PWS 10. No cóż nie będę się rozpisywał nad modelem, delikatnie powiem, że nie jest to szczyt możliwości (mowa tu o wypraskach, ma się rozumieć :) ). Postanowiłem, że wykonam go jako prosto z pudełka bez ingerowania głębszego w materiał. Doszedłem do wniosku, że szkoda mi nerwów i czasu na przerabianie tego płatowca. Oczywiście ambicja modelarska zmusiła mnie do małych (wręcz mikroskopijnych) poprawek, a mianowicie wykonanie rynienek w kadłubie w miejscach umocowania karabinów m. i otworów w przedniej części osłon silnika. I to wszystko. Osoby, które lubią krytykować moje modele, na pewno nie zostawią na nim suchej nitki:) ......, ale w tym przypadku będą mieli zupełna racje. :piwo:
Wracając do samego samolotu, wykonałem go w barwach 4 PL w Toruniu, wykorzystałem kalki z godłem z P-1c a numer wywoławczy jest w części domniemany, na fotce widać tylko literę T.
Zdjęcie samolotu i mini historię pilota, który latał na nim zaczerpnąłem z widokówki, którą znalazłem w internecie i którą jeżeli można chciałbym tu przedstawić jako uzupełnienie galerii.

Obrazek

Obrazek

A tu sama galeria

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RH

Reklama

Re: PWS 10 1:48

Postprzez RAV » wtorek, 18 października 2011, 11:13

W porównaniu ze zdjęciem oryginału, brakuje jasnego koloru na kole. Numer 11 jest nieco za wysoki. I czy PWS-10 miał taki wznios płata?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
RAV

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 18 października 2011, 16:24

Czepiłbym się jeszcze odstającego kołpaka śmigła ale model jakby nie był zrobiony, sklejony i opisany i tak się będzie podobał za temat.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Jacek Bzunek

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 18 października 2011, 16:47

No jak model z choinką w tle to wiadomo że jest na co popatrzeć .Maszyna zgrabna i poziom R H trzyma jak zawsze !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
radoslaw6363

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli