OH-6 A Cayuse 1:72 Italeri

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: malinowski

OH-6 A Cayuse 1:72 Italeri

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 02:56

Powoli zabieram się do tego modelu, który dłuuugo leżakował w magazynie. Czekałem aż ktoś się zlituje i wypuści jakieś blachy, ale ani Part ani Eduard nie wysłuchali moich modlitw. :( Pewnie dla tego będzie prosto z pudełka jako odskocznia od dłubania przy F105, chyba, że ktoś z kolegów spotkał się z czymś co w co taki model można doposażyć :?:
Narazie jedno zdjęcie ze wstępnego montażu. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Adam

Reklama

Re: OH-6 A Cayuse 1:72 Italeri

Postprzez Slash » niedziela, 15 listopada 2009, 03:02

Aż jestem ciekaw co Ci z tego wyjdzie. Ostatnio mam do czynienia z dwoma pewnymi wiatrakami, a jeden nawet z Italeri. I muszę powiedzieć, że ze spasowaniem głównych części nie jest łatwo ;o)
Slash

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 15 listopada 2009, 10:01

Tu akurat nie ma większych problemów ze spasowaniem, blaszek też nie bardzo jest gdzie użyć w modelu wielkości opuszki palca ;o). Nawet szkiełko ładnie się układa. Popełniłem dwa takie. Problem występował tylko z kalkomanią "japy", która ma się ułożyć na solidnym występie na kadłubie. Nie wiem, czy to akurat w tej wersji występował problem z kierunkiem obrotów łopat, ale lepiej sprawdź to.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości

Postprzez Adam » niedziela, 15 listopada 2009, 11:49

W wietnamie toto latało z otwartą kabiną i gdyby była tablica przyrzadów to troche lepiej by wyglądało :)
Dla OH 13, PART zrobił blaszki.
Dla porównania takie oto fotki zrobione na gorąco :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Adam

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:40

Adam napisał(a):Czekałem aż ktoś się zlituje i wypuści jakieś blachy, ale ani Part ani Eduard nie wysłuchali moich modlitw.

Eduard miał w ofercie blaszki do OH-6D (nr kat. 72058), niestety obecnie mają status "Canceled". Ponoć także Airvaves miał coś w ofercie (nr kat. 72125).

Slash napisał(a):Ostatnio mam do czynienia z dwoma pewnymi wiatrakami, a jeden nawet z Italeri.

Co to za modele i czemu ich nie widzę na forum?

piotr dmitruk napisał(a):Problem występował tylko z kalkomanią "japy", która ma się ułożyć na solidnym występie na kadłubie.

Kalkomanie to ogólnie słaby punkt. Z tego co pamiętam niektóre oznaczenia (jak np. numer 17340) są za duże, innych (np. napis "MISS CLAWD IV") jest za mało...

piotr dmitruk napisał(a):Nie wiem, czy to akurat w tej wersji występował problem z kierunkiem obrotów łopat, ale lepiej sprawdź to.

Coś mi się zdaje, że to właśnie w tym przypadku jest źle. Mam ten model, ale szczerze mówiąc nie chce mi się go wyciągać teraz spod sterty innych... Adam- porównaj sobie ze zdjęciami zamieszczonymi np. tutaj. Mowa oczywiście o łopatach wirnika głównego.
Cichociemny

Postprzez Adam » poniedziałek, 16 listopada 2009, 10:43

Dzięki Cichociemny za linka, przyda się :)
Obrazek
Adam

Postprzez Adam » wtorek, 17 listopada 2009, 11:18

piotr dmitruk napisał(a):Tu akurat nie ma większych problemów ze spasowaniem, blaszek też nie bardzo jest gdzie użyć w modelu wielkości opuszki palca ;o). Nawet szkiełko ładnie się układa. Popełniłem dwa takie. Problem występował tylko z kalkomanią "japy", która ma się ułożyć na solidnym występie na kadłubie. Nie wiem, czy to akurat w tej wersji występował problem z kierunkiem obrotów łopat, ale lepiej sprawdź to.

Piotrze dzięki za prywatną wiadomść, próbowałem odpowiedzieć, ale moja odpowiedź przeszła do "do wysłania" i dalej moja wiedza się skończyła spdziewałem się opcji "wyślij" a tu nici wszyskie próby spełzły na niczym. to niniejszym tu dziękuję za linka. :)
Obrazek
Adam

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 17 listopada 2009, 12:51

Odpowiedź wisi dopóki nie odbiorę, co niniejszym uczyniłem. Na zdrowie :lol:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości

Postprzez Adam » środa, 6 stycznia 2010, 12:21

Jak na wstępie napisalem miał to być model prosto z pudełka. Po ściągnięciu zdjęć tego właśnie śmigłowca z internetu zauważyłem, że wszystkie drzwi ma otwarte a w modelu lewa strona ma otwarte drzwi a prawa nie :-/
Obrazek
Fotele pilotów są opancerzone, a modelu są zwykłe.
Znalazłem też zdjęcie jak ten śmigłowiec jest transportowany przez UH-1. Może potem wrzucę to zdjęcie. I mam zgryz. Dioramy to dla mnie całkiem nowa rzecz. Kusi bardzo, ale jak tu rozwiązać problem ze śmigłowcem w zawisie. Musi stać :mrgreen: na linach transportowych i nie zgnieść małego śmigłowca stojącego jeszcze na płycie. Figurki pilotów wytropiłem w internecie, ale nigdy nie malowałem "ludzików" nowy problem. Myślę pozytywnie i LICZĘ na porady :mrgreen: jak to zrobić. :oops:
Obrazek
Adam

Postprzez Adam » środa, 6 stycznia 2010, 23:31

Oto scenka, która mnie kusi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
UH-1 mam na pólce. Figurki piotów robi CMK. Jeszce zostaje kwestia zawieszenia UH1 nad OH-6. Może ktoś ma patent na takie rozwiązanie
Obrazek
Adam

Postprzez Adam » środa, 21 kwietnia 2010, 09:06

Depresja zimowa :P jak i sam model bardzo spowolniły moje dłubanie przy tym modelu. Tak jak koledzy sugerowali model ciężko spasować. Aby trochę przybliżyć go do oryginału
usunąłem prawe drzwi.
Obrazek
Dodałem pasy, które wyciąłem z baszek do OH-13
Obrazek
I dorobiłem na podstawie fotografii boczne osłony foteli piltów
Najgorsze wyszło jak skleiłem wnętrze i połówki kadłuba.
Obrazek
Może wymyślę jakieś zamaskowanie tej fatalnej dziury zaznaczonej strzałką.
Aby model postawić na płozach trzeba było wzmocnić mocowaie drucikem.
Obrazek
po zmontowaniu płóz wygląda to tak
Obrazek
Obrazek
Adam

Postprzez erkamo » czwartek, 22 kwietnia 2010, 14:01

Może wymyślę jakieś zamaskowanie tej fatalnej dziury zaznaczonej strzałką

A jak to wygladalo w rzeczywistym Cayuse?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo

Postprzez Adam » czwartek, 22 kwietnia 2010, 19:54

W oryginale wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
twoje pytanie zmobilizowało mnie do przeszukania zdjęć, dzięki :)
Myślę, że można wyciąć łuk osłony, i uszczelnić resztę przegrody i osłony w kabinie ładunkowej.
Adam Grzymski
Obrazek
Adam

Postprzez erkamo » piątek, 23 kwietnia 2010, 12:47

Zadalem to pytanie, bo czasami bywa tak, ze cos sie robi, co nie odpowiada prawdzie. Sam tez maskowalem "szpary", ktorych nie nalezalo zaklejac :lol:. Tu , jak widac, mala przerobka bedzie jak najbardziej , na miejscu. :)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo

Postprzez spiton » niedziela, 4 lipca 2010, 00:05

Jak tam postępy, bo chętnie bym popatrzył. Chodzi za mną jajko na kiju w tej a nawet jeszcze nowszej wersji ,-)).
Obiektywnie piękny helikopter.
spiton

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat