Fw-190A-2 z 9./JG2

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: malinowski

Fw-190A-2 z 9./JG2

Postprzez Krzysiek B » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:07

Cześć,
Kupiłem ostatnio nowy zestaw Eduarda Fw-190A-2 nr 82146. Wstępnie wybrałem malowanie modelu jakie proponuje producent:
Obrazek
Skusił mnie chyba tylko czarny orzeł na masce ;o)
Więc zacząłem szperać w internecie, żeby wygrzebać coś na temat tej maszyny i trafiłem na takie zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Jednostka się zgadza, nazwisko pilota również ale nic poza tym. Zdjęcia datowane na początek 1943 roku, opisane jako wersja A-4 z innym krojem "4" na kadłubie, innym W Nr. Na dodatek z jednej strony kadłuba "ucięto" głowę czarnego orła i zastąpiono ją głową koguta. Pomyślałem, że Eduard dał ciała z tym malowaniem i już miałem sobie odpuścić, ale... zacząłem grzebać głębiej w internecie i w końcu trafiłem:
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia datowane na lato 1942 roku, widać, że krój "4" się zgadza, orzeł kompletny po obu stronach kadłuba tylko podobno samolot identyfikowany jest jako wersja A-3.
Przyznam szczerze, że moja ograniczona wiedza na temat Focke Wolfów pozwala mi tylko odróżnić wczesne wersje A od późnych długonosych D9 więc pomyślałem, że znajdę tutaj kogoś mądrzejszego ode mnie, kto pomoże rozwiać te wątpliwości ;o) Może ktoś dysponuje tymi zdjęciami w lepszej jakości?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Krzysiek B

100-lecie Niepodległości

Reklama

Re: Fw-190A-2 z 9./JG2

Postprzez potez » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:25

Trochę w tym grzebałem ostatnio i z tego co udało mi się wywęszyć to z zewnątrz jeśli nie widać numer seryjnego A-2 i A-3 są nie do odróżnienia. Różnica to silnik ale go nie widać ;) Nawet te żywiczne klapy podwozia załączone to są raczej z wersji A-0 niż A-2. Także rób według zdjęć i się w ogóle nie przejmuj.
tak, jestem #ponurymodelaż
potez

Postprzez Krzysiek B » piątek, 11 stycznia 2019, 08:05

Czyli wątpliwości rozwiane. Dzięki :)
Krzysiek B

100-lecie Niepodległości

Postprzez manas » niedziela, 10 marca 2019, 14:00

soczewica koło miele młyn
manas

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste